SepetALIŞVERİŞ SEPETİM
Sepetinizde ürün yok

 

MENZERNA 400 Yeşil Seri Ağır Çizik Giderici Kalın Pasta - 1 lt Ücretsiz Kargo
MENZERNA YENİ 400 Ağır Çizik Giderici Kalın Pasta - 5 litre Ücretsiz Kargo

MENZERNA
1.350,00 TL
MENZERNA 2500 İnce Çizik Giderici Pasta - 5 lt Ücretsiz Kargo

MENZERNA
5.600,00 TL

MENZERNA
1.200,00 TL
MENZERNA 3800 Süper Hare Giderici Cila - 5 lt Ücretsiz Kargo

MENZERNA
5.600,00 TL

MENZERNA
1.300,00 TL
MENZERNA 3500 Premium Hare Giderici Cila - 1 lt Ücretsiz Kargo

MENZERNA
1.650,00 TL

 

Pasta Cila Nedir?

Eski zamanlardan bu zamana kadar araba insanların hayatında önemli bir yere sahip olmaktadır. Araba meraklıları için aracın teknik özellikleri kadar aracın görünümü de son derece önemli olmaktadır. Kullanıcı aracına birçok bakım çeşitleri uygulayarak aracın daha temiz ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Bu bakımlardan birisi de pasta cila işlemi olmaktadır. Oto pasta cila işlemi, kullanıcının elinde olmayan kaza, çizik, tozlanma vb. istenmeyen durumlara maruz kaldığında hasarın onarılması için başvurduğu çözüm yollarından birisi olarak kabul edilmektedir. 

Özellikle ikinci el araç piyasasında alıcı aracın özelliklerinin yanında dış görünümüne de önem vermektedir. Pasta cila araba tercih edilirken alıcının tercihini kolaylaştırmada etkili olan bir özellik olarak bilinmektedir. Oto cila işlemi aracın daha sağlıklı ve yeni görünmesini sağlamaktadır. Pasta cila işlemi aracın solan renginin canlandırılması, aracın daha yeni ve araba torpido partlatıcısının yaptığı gibi parlak görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca pasta cila işlemi çizik giderici olarak da bilinmektedir. 

Pasta ve cila işlemi normalde birbirinden farklı işlemler olmaktadır. Halk arasında yapılan işlemin genel adına pasta cila denmektedir. Pasta aracın boyasının üzerinde aşındırma işlemi yaparak aracın çiziklerle aynı seviyeye getirilmesi işlemine verilen isimdir. Cila ise bu işlemden sonra araç yüzeyinde kalan pürüzleri yok ederek mat görüntünün kaydolup parlak olmasını sağlamaktadır. Yapılan genel işlemin adına pasta cila denmektedir. Halk arasında araba çizik giderici işlemi olarak da bilinen pasta cila, aracın yüzeyinde ikinci bir katman oluşturarak dayanıklılık da sağlamaktadır.

Pasta cila işlemi aracın daha sağlıklı, temiz ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Bu sayede kullanıcıya aracının satış yapılması esnasında da kolaylık sağlamaktadır. Pasta cila işleminin araca zarar verdiğini düşünen araç kullanıcıları bulunmaktadır. Pasta cila işlemi araca herhangi bir zarar vermez aksine aracın daha sağlıklı bir görsele kavuşmasına yardımcı olan yenileyici bir uygulama türü olmaktadır. Kullanıcı pasta cila işlemi sayesinde can sıkıcı hal alabilen ezik, çizik, yıpranma gibi durumlardan kurtulup aracının daha estetik bir görünüm oluşturmasını sağlamaktadır. Pasta cila ne işe yarar sorusuna yanıt olarak görsel dizayn denilmektedir.

Pasta Cila Nasıl Kullanılır?

Pasta cila nasıl yapılır sorusuna işlemi uygulayan hemen hemen herkes aynı sıralamayı söylemektedir. Pasta cila yapımında uygulayıcının dikkat etmesi gereken önemli püf noktaları bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri aracın temiz, kuru olması ve pasta cila yapılacak ortamı havadaki tozların yapışmaması için rüzgarlı olmaması gerekmektedir.

Araba cilası kullanım aşaması şu şekilde sıralanmaktadır:

Pasta cila yapılacak alan toz ve kirlerden arındırılarak temiz bir hale getirilmektedir. Cila yapılacak alan ikinci kez sabun su ve kil yardımıyla tekrar yıkanmaktadır. Kil hamuru ile araç yüzeyinde görülmeyen kalıntılar en ince gözeneklere kadar temizlenmesi sağlanır.

Pasta cila uygulamasına geçilmeden önce araç tekrardan yıkanılıp kurutulmaktadır. En iyi pasta cila işleminin yapılabilmesi için araç güneş ışınlarına maruz kalmayacağı bir ortama getirilmektedir.

Pasta cila yapılacak alanın dışında kalan diğer kısımlar ve aracın plastik bölgeleri bant yardımıyla kapatılmaktadır. Böylece pasta cila malzemeleri aracın diğer bölgelerine yayılmamış olmaktadır.

Üzerine pasta sürülen polisaj süngeri dairesel hareketler yaptırılarak pastalama işlemi başlatılmaktadır. Bu noktada pasta süngeri makinesinin düşük ayarda çalışması ve uygulayan kişinin yumuşak hareketlerle uygulama yapması oldukça önemli olmaktadır.

İşlem bittikten sonra bölge bez yardımı ile silinmektedir. Silme yapıldıktan sonra hare giderici malzemesi ile  pasta cila süngeri olarak bilinen polisaj süngerinin aracın yüzeyinde bıraktığı  dairesel hareketler silinerek temizlenmektedir.

Yumuşak yapıda bir süngere cila sürülerek önceki işlemdeki gibi polisaj makinesi ile cila işlemi tamamlanmaktadır. Son olarak oto cila yapılan alan bir sünger yardımı ile temizlenerek araç güneş almayan bir alanda bekletilmektedir.

Pasta cila uygulaması yapılacak alanın son derece temiz olması gerekmektedir. Pasta cila işleminden iyi bir sonuç elde edilebilmesi için işlemi yapacak kişinin işinin ehli olması gerekmektedir. Kullanıcı eğer pasta cila işlemini kendi yapacak ise işlem sırasına ve yönergelere dikkatli bir şekilde uyması gerekmektedir. Aksi bir durum halinde kullanıcı aracının görüntüsünü iyileştirmek yerine daha kötü bir görüntü oluşmasını sağlayabilir.

 

Pasta Cila Fiyatları

Pasta cila fiyatları kullanıcının tercih ettiği marka, cilanın miktarı ve cilanın çeşidine göre farklılık göstermektedir. Oldukça geniş fiyat yelpazesine sahip cila fiyatları her kullanıcının bütçesine uygun marka ve çeşit sunmaktadır. Kullanıcı sadece pasta cila malzemesi alabileceği gibi ürünlerin kullanılmasında işe yarayan ekipmanları da pasta cila seti adı altında temin edilebilmektedir. Pasta cila fiyatları kullanıcının aracını pasta cila işlemi için emanet ettiği firmanın kullandığı ürünün markası ve cila miktarına göre değişmektedir. 

 

Pasta cila uygulaması ile uğraşmak istemeyen ve iyi bir sonuç alıp alamayacağı arasında tereddütte kalan kullanıcılar ise araç seramik kaplama uygulamasını tercih edebilmektedir.

 

Pasta cila oluşan çizikleri kamufle eden ve aracı daha parlak gösterirken, seramik kaplama ise kaplama altında kalan boyayı korumaktadır. Araç seramik kaplama fiyatları, araba pasta cila fiyatları gibi uygulama yapan yere ve  malzeme kalitesine göre kullanıcıya geniş fiyat aralıkları sunmaktadır. 

Pasta Cila Çeşitleri Nelerdir?

Oluşturduğu katman ile birlikte aracın üzerindeki hasarları kapatmaya yardımcı olan pasta cila ürünleri kullanıcısına birçok çeşit sunmaktadır. Kullanıcının pasta cila işlemi yapacak aracının rengine göre ürün çeşitleri farklılık göstermektedir. Açık renk veya koyu renk araçlar için kimyasal formülleri farklılık gösteren ürünler bulunmaktadır. Kullanıcı pasta cila işlemi için farklı ürünler tercih edebilmektedir. Pasta cila işlemi için kullanılacak malzemenin miktarı da kullanıcıya seçenek olarak sunulmaktadır.

Pasta cila ürünleri malzeme türüne ve uygulayıcıya sunduğu kolaylığa göre şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Silikonlu veya silikonsuz oto pasta ve cila çeşitleri
  • Pratik uygulamaya sahip oto hızlı cila çeşitleri
  • Oto çizik giderici pasta ve cila çeşitleri 

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen Menzerna pasta cila çeşidi derinliği hafif çizikler için alıcıya kullanım kolaylığı sunan cila modeli olmaktadır. Bütün yüzeylerde etkili sonuçlar sunan G3 Pasta cila modeli tek aşamalı sistemden oluşmaktadır. Kullanıcıya yüksek parlaklık sunan ve silikon içermeyen G3 pasta cila modeli el ve makine ile kullanılabilmektedir.

 

Pasta Cila Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kullanıcıları aracın teknik özelliklerinin yanında aracın görselliğinin de mükemmel olmasını istemektedir. Bunun için kullanıcı aracına birçok bakım yaptırmaktadır. Kullanıcı elinde olmayan sebeplerden kaynaklı herhangi bir çizilme, zedelenme, renk atması vb. gibi durumlar ile karşılaştığında aracın eski görüntüsüne kavuşabilmesi için pasta cila işlemi yaptırmaktadır. Kullanıcı bu işlemi yaparken veya yaptırırken dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Pasta cila işlemini kullanıcı kendi uygulayacak ise pasta cila alırken aracın renk ve boya türü oldukça önem arz etmektedir. Kullanıcının aracı koyu renkli araç ise ince pasta yapısı tercih etmelidir. Kullanıcının aracı açık renk ise kalın pasta yapısı tercih etmelidir. Kullanıcı pasta cila malzemesinin solvent, balmumu ve teflon içermediğinden emin olmalıdır. Kullanıcının pasta ciladan uzun yıllar verim alabilmesi için tercih ettiği marka da cila alırken dikkat etmesi gereken hususlardan biri olmaktadır.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et
Whatsapp